Jesteś ciekaw po co dbać o swoją sylwetkę i proste plecy?

W poniższym wpisie dowiesz się dlaczego proste plecy są takie ważne!

Ruch to podstawa!

Trzeba zacząć od tego, czy proste plecy to na pewno dobra postawa?

Otóż kręgosłup wyjątkowo lubi ruch i żadna postawa nie jest dobra, jeśli jest identyczna w dłuższym czasie.

Dlatego warto co jakiś czas ją zmieniać - przeciągając się, podnosząc ręce do góry, zataczając koła głową (powoli!) w obydwie strony, na zmianę siedząc i stojąc w pracy, pochylając się czy rozciągając.

Dzięki temu dotlenimy mięśnie, rozbudzimy organizm i poczujemy nowy zastrzyk energii!


Jeśli jednak popatrzymy na złą postawę w kontekście bycia zgarbionym, to proste plecy to zdecydowanie dobra postawa, a bycie wyprostowanym niesie za sobą szereg korzyści.


Jakie korzyści dają proste plecy?


Według mnie najważniejsze są korzyści zdrowotne.

Zaczynając od tego, że w “zdrowym ciele zdrowy duch”. Kręgosłup jako trzon naszego ciała, może mieć istotne znaczenie dla naszego zdrowia, również psychicznego.

Pomijając kwestie bólu, pojawiającego się przy zaniedbaniach zdrowia, a który może dawać popalić psychice (bo jest absorbujący, z resztą taki powinien być - ból to sygnał, że trzeba coś zmienić, a dana część ciała wymaga uwagi i zadbania), to życie zgarbionym ogranicza naszą perspektywę do przyziemnych spraw. Dlatego wyprostuj się, a zmieni się Twoja perspektywa - problemy staną się łatwiejsze.


Więcej o pokonywaniu trudności i zmianie perspektywy we specjalnym wpisie temu poświęconemu KLIKNIJ TUTAJ ←


Wracając do tematu -

zdrowy kręgosłup to zdrowie całego ciała.

Estetyka czyli proste plecy są sexy!

Kolejnym powodem są względy estetyczne. Mówiąc wprost - proste plecy są sexy! Masz problem ze znalezieniem drugiej połówki? A może po prostu stojąc oglądasz swoje kolana? Wyprostuj się, a Twoje życie towarzyskie w końcu nabierze rumieńców! :)


Proste plecy świadczą nie tylko o zdrowiu, ale też o pewności siebie. Nie możesz dostać wymarzonej pracy, a każda rozmowa kwalifikacyjna kończy się hasłem “oddzwonimy”? Może pora zadbać o swoją sylwetkę? Zwiększy to wrażenie Twojej pewności siebie i poprawi ocenę w oczach innych.

Podsumowując zdecydowanie warto zadbać o swoją postawę i sylwetkę. Proste plecy mają wiele zalet.
Prawdę mówiąc wyprostowana postawa, to po prostu normalność i może być niewystarczająca w osiągnięciu sukcesów w powyższych aspektach. Mimo to, zdecydowanie pomaga! :)


A Ty jakie korzyści dostrzegasz z bycia wyprostowanym? Może o czymś zapomniałem? Napisz mi o tym w komentarzu, a jeśli Ci się podoba, jest pomocny czy użyteczny udostępnij ten wpis! Być może razem pomożemy komuś poprawić swoją sylwetkę!


Zapraszam również do sklepu eplecy.pl, gdzie znajdziesz jedynie osobiście sprawdzone produkty najwyższej jakości, które pomogą Ci zadbać o swoją sylwetkę i łatwo osiągać powyższe korzyści!


Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz