Chcesz poznać szybki sposób na garbienie się? To korektor postawy, który działa już od pierwszego użycia, a jeśli tylko noszony jest regularnie, wyrabia nawyk prostowania się. Przedstawiamy, jakie rodzaje korektorów są dostępne na rynku oraz jakie są ich wady i zalety.

Pajączek na plecy

Pierwszą z możliwości, popularną szczególnie u dzieci (chociaż jest też wersja dla dorosłych), jest pajączek do prostowania pleców. Posiada postać szelek, które zakłada się na plecy. Może być zakładany zarówno na łopatki, jak i na część ramienno-brzuszną. Z tyłu posiada natomiast urządzenie, które wydaje dźwięk za każdym razem, gdy zaczynasz się garbić, przypominając o poprawieniu postawy. W nowszych modelach sygnał dźwiękowy zostaje zastąpiony przez mechanizm wibrujący, który nie jest tak oczywisty dla otoczenia.

Pajączek na proste plecy powinno się nosić 2-3 razy dziennie przez ok. 15 min, np. podczas pracy przed komputerem, oglądania telewizji. Może być stosowany od piątego roku życia, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że aby korektor wad postawy działał prawidłowo, musi być odpowiednio dopasowany do sylwetki. Natomiast przeciwwskazaniem do jego noszenia jest skolioza oraz kifoza piersiowa.

Koszulka prostująca plecy

Nowością na polskim rynku jest koszulka do prostowania pleców, która z wyglądu przypomina zwykłą bluzkę. Składa się z kilku części: materiału wierzchniego, ściągaczy, umieszczonych wewnątrz oraz z siatki. Jej konstrukcja (zgłoszona do ochrony patentowej) powoduje opór materiału, który wymusza ściągnięcie łopatek i wypięcie klatki piersiowej, czyli w praktyce, wyprostowanie się. Dzięki temu działa natychmiast, a noszona regularnie, wyrabia nawyk utrzymywania prawidłowej postawy.

A skoro o tym mowa, to jak często ją nosić? Zaleca się zakładać koszulkę prostującą codziennie na co najmniej 15 min. Nie ma natomiast przeciwwskazań do tego, aby nosić ją przez cały dzień. Dzięki temu, że wygląda jak zwykła koszulka, może być zakładana m.in. do pracy. Dostępna jest w wersji damskiej, męskiej oraz dziecięcej. Najważniejsze, to wybrać odpowiedni rozmiar, porównując swoje obwody z tabelą rozmiarów. Jeśli masz z tym problem i nie wiesz, co wybrać, napisz to nas, a chętnie Ci pomożemy.

Tak jak w przypadku pajączka, koszulka do prostowania pleców nie będzie dobrym wyborem dla osób, u których zdiagnozowano zaawansowaną skoliozę. Wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Prostotrzymacz

Ostatnią z prezentowanych przez nas możliwości jest prostotrzymacz, który tak jak pajączek, ma postać szelek, pasów zakładanych na plecy.

Jaka jest pomiędzy nimi różnica? Prostotrzymacz, dzięki swojej konstrukcji, wymusza prostą postawę, a pajączek uczy nawyku utrzymywania prawidłowej pozycji poprzez wydawanie sygnałów dźwiękowych/wibrowanie. W praktyce ten korektor wad postawy nie posiada dodatkowego mechanizmu.

Jaki korektor postawy na plecy?

Zastanawiasz się, jaki korektor postawy na plecy wybrać? Taki, który jest dla Ciebie najwygodniejszy, ponieważ wiemy, że tylko wtedy będzie w praktyce wykorzystywany, a nie zostanie wrzucony do głębokiej szuflady po kilku dniach...

Dlatego rozwiązaniem, które się sprawdza, jest koszulka prostująca plecy. Chociaż jest to wyrób medyczny, posiadający znak CE, o potwierdzonych właściwościach, to dzięki temu, że przypomina zwykłą odzież, jest najbardziej komfortowy. I nie bez znaczenia jest tutaj wygląd korektora.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz