Praca za biurkiem często wydaje się nam znacznie bardziej prestiżowa niż praca fizyczna. Jednak w rzeczywistości niesie ona ze sobą wiele zagrożeń, o których często nie mamy pojęcia!

O zagrożeniach w przypadku wielogodzinnego siedzenia przeczytasz poniżej.

Siedzenie wiele godzin w jednej pozycji może przynieść znacznie gorsze skutki, niż tylko zła postawa. Chociaż czy tylko? Rozważanie na temat zdrowia i kręgosłupa zostawiam na inną okazję.
Spędzanie dużo czasu na siedząco może prowadzić nawet i do śmierci. Nie chcę Cię tutaj straszyć czytelniku, ale powikłania długiego siedzenia mogą być naprawdę bardzo problematyczne i przekładać się na znacznie krótsze i mniej przyjemne życie.

Dlatego warto zadbać o swoją postawę i o aktywnie spędzony czas, również siedząc, stosują m.in poduszkę sensoryczną do aktywnego siedzenia (wkrótce dostępna również u nas - zapisz się do naszego newslettera). Dla wielu, szczególnie kobiet, może być wybawieniem.

Spędzając dużo czasu na siedząco możemy nabawić się nawet schorzeń takich jak choroby serca, problemy ze stawami, zaburzenia metaboliczne, cukrzyca czy nowotwory.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że brak aktywności fizycznej jest trzecim czynnikiem prowadzącym do przedwczesnej śmierci, zaraz za paleniem papierosów i nadużywania alkoholu

Jak widzimy skutki nie dbania o postawę mogą być katastrofalne.

Zdecydowanie bardziej polecamy zapobiegać niż leczyć i dbać o siebie - nie tylko o swoją postawę, ale też wyżywienie, sen, aktywność fizyczną itd.

Koleżeńsko przypominamy, że produkty z naszego sklepu, pomogą Ci zadbać o sprawność fizyczną w świetnym stylu. >>> <<<<<<<<<<<<KLIKNIJ TUTAJ>>>>>>>>>>>>>

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili

Nowy komentarz